Βιομηχανική Υδραυλική Ψηφιακή Μηχανή Κάμψης CNC 3200mm 100T με Σερβοκινητήρα
| Productname: | Ψηφιακή μηχανή κάμψης | Machineweight: | 2500 κιλά |
| Safetyfeatures: | Κουμπί διακοπής έκτακτης ανάγκης, φρουρές ασφαλείας | Materialcompatibility: | Χάλυβα, αλουμίνιο, χαλκός |
| Operatingtemperaturerange: | 0°C έως 40°C | Backgaugepositioningaccuracy: | ±0,01 χλστ |
| Bendinganglerange: | 0° έως 180° | Controlsystem: | Ψηφιακός έλεγχος CNC |
| Type: | Μηχανή κάμψης | Motortype: | Σερβοκινητήρας |
| Powersupply: | 380V, 50Hz | Maximumbendinglength: | 3000 mm |
| High Light: | Ψηφιακή Μηχανή Κάμψης 100T,Ψηφιακή Μηχανή Κάμψης 3200mm,Βιομηχανική Υδραυλική Μηχανή Κάμψης CNC |
||
Υδραυλική πρέσα για λαμαρίνες, πρέσα CNC
- Σώμα από χαλύβδινη πλάκα, υδραυλική μετάδοση, επιστροφή με συσσωρευτή, ολική επεξεργασία, δόνηση για εξάλειψη τάσεων, υψηλή αντοχή και καλή ακαμψία
- Το μηχανικό σύστημα ροπής διασφαλίζει τον συγχρονισμό των κυλίνδρων
- Η διαδρομή του εμβόλου και του οπίσθιου οδηγού ρυθμίζεται αυτόματα από διπλούς σερβοκινητήρες ή μετατροπέα και εμφανίζεται στον πίνακα ελέγχου CNC ή NC
- Μπορούν να επιλεγούν κεκλιμένες σφήνες για την τοποθέτηση στα άνω καλούπια, οι οποίες μπορούν να ρυθμιστούν χειροκίνητα ή αυτόματα
- Το σύστημα υδραυλικής αντιστάθμισης είναι εγκατεστημένο κάτω από την επιφάνεια εργασίας
Η μηχανή κάμψης αποτελείται από ένα πλαίσιο, στήλες, συρόμενο μπλοκ, τραπέζι εργασίας, κύριο κύλινδρο και οπίσθιο οδηγό. Αυτά τα εξαρτήματα βελτιστοποιούνται σχολαστικά μέσω ανάλυσης πεπερασμένων στοιχείων και προηγμένου λογισμικού TD για να διασφαλιστεί ανώτερη αντοχή και ακαμψία. Τα δομικά στοιχεία είναι προσεκτικά σχεδιασμένα για στιβαρότητα και σταθερότητα, βελτιώνοντας σημαντικά την απόδοση και την ανθεκτικότητα του μηχανήματος.
Ο ενεργειακά αποδοτικός σερβοκινητήρας μπορεί να μειώσει την κατανάλωση ενέργειας έως και 40% αυξάνοντας παράλληλα την απόδοση διαδρομής κατά 7-20%. Η λειτουργία χαμηλού θορύβου στα 60 dB διασφαλίζει ελάχιστη παρεμβολή θορύβου, δημιουργώντας ένα άνετο περιβάλλον εργασίας.
Κατασκευασμένη από χυτοσίδηρο υψηλής αντοχής, η αντλία λαδιού μας διαθέτει εσωτερική μείωση θορύβου για πιο αθόρυβη λειτουργία. Αποτρέπει τη μόλυνση του λαδιού, παρατείνοντας σημαντικά τη διάρκεια ζωής και διασφαλίζοντας αξιόπιστη απόδοση.
| Παράμετρος | Προδιαγραφή |
|---|---|
| Μοντέλο | HC-110T/3200 |
| Κανονική Δύναμη | 1100KN |
| Μήκος Τραπεζιού Εργασίας | 3200mm |
| Πλάτος Τραπεζιού Εργασίας | 90mm |
| Απόσταση μεταξύ Στηλών | 2700mm |
| Βάθος Σωλήνα | 350mm |
| Διαδρομή Εμβόλου | 200mm |
| Μέγιστο Ύψος Ανοίγματος | 450mm |
| Πάχος Πλευρικής Στήλης | 50mm |
| Πάχος Εμβόλου | 60mm |
| Πάχος Όρθιας Πλάκας Τραπεζιού Εργασίας | 80mm |
| Ισχύς Κύριου Κινητήρα - Αντλία Λαδιού | Κινητήρας 11KW - Αντλία Λαδιού 25ml/r |
| Ταχύτητα Γρήγορης Καθόδου Εμβόλου | 180mm/s |
| Ταχύτητα Επιστροφής Εμβόλου | 150mm/s |
| Ταχύτητα Εργασίας Εμβόλου | 10mm/s |
| Σύστημα CNC | DA53T |
| Αριθμός Ελεγχόμενων Αξόνων | 4 +1 Άξονες |
| Διαδρομή Άξονα X Οπίσθιου Οδηγού | 600mm |
| Ταχύτητα Άξονα X Οπίσθιου Οδηγού | 200mm/s |
| Εξωτερικές Διαστάσεις | 3600*1700*2800mm |
