Μηχανή κοπής λέιζερ CNC Fiber 3000W Υψηλής Ακρίβειας Γρήγορης Ταχύτητας για Μεταλλικές Πλάκες
Βασικές ιδιότητες
Τόπος προέλευσης:
Κίνα
Ονομασία μάρκας:
D.K.HISTRON
Πιστοποίηση:
CE,ISO9001
Αριθμός μοντέλου:
HC3015/3000W
Εμπορικά Ακίνητα
Ελάχιστη ποσότητα παραγγελίας:
1 Σετ
Τιμή:
12000-300000USD
Όροι πληρωμής:
T/T
Δυνατότητα Προμήθειας:
25 σετ/μήνα
Προδιαγραφές
| Product Name: | Μηχανή κοπής με λέιζερ | Control System: | Ελεγκτής CNC με συμβατότητα λογισμικού CAD/CAM |
| Dimensions: | 4000mm x 2000mm x 1500mm | Laser Power: | 500W - 6000W |
| Working Area: | 1000mm x 2000mm (προσαρμόσιμο) | Cutting Thickness: | 0,5mm - 30mm (ανάλογα με το υλικό και την ισχύ) |
| Cutting Method: | Κοπή με λέιζερ | Cooling System: | Σύστημα Ψύξης νερού |
| Positioning Accuracy: | ± 0,03 mm | Repeat Positioning Accuracy: | ± 0,02 mm |
| Material Compatibility: | Μεταλλικές πλάκες (ατσάλι, ανοξείδωτο χάλυβα, αλουμίνιο κ.λπ.) | Laser Type: | Fiber Laser / CO2 Laser |
| High Light: | 3000w cnc τέμνουσα μηχανή λέιζερ ινών,μηχανή κοπής λέιζερ υψηλής ακρίβειας,Μηχανή κοπής μετάλλων γρήγορης ταχύτητας |
||
Περιγραφή προϊόντων
Μηχανή κοπής λέιζερ υψηλής απόδοσης
Αυτή η μηχανή κοπής λέιζερ CNC βιομηχανικής κλάσης προσφέρει εξαιρετική ακρίβεια και ταχύτητα για εφαρμογές κατασκευής μετάλλων.Κατασκευασμένο με προηγμένη τεχνολογία κινητήρα και επαγγελματικό λογισμικό οθόνης, παρέχει ευέλικτες επιλογές επεξεργασίας με απλή, βολική λειτουργία.
Βασικά χαρακτηριστικά και οφέλη
- Υψηλή ακρίβεια κοπής με διπλό μετωπικό κινητήρα και μηχανισμό περιστροφής καθοδήγησης
- Επαγγελματικό λογισμικό απεικόνισης για επεξεργασία γραφικών και κειμένου σε πραγματικό χρόνο
- Υψηλότερη ποιότητα δέσμης για λεπτότερες γραμμές κοπής και υψηλότερη αποδοτικότητα εργασίας
- Εξαιρετικά υψηλή ταχύτητα κοπής - διπλάσια από την ισοδύναμη ταχύτητα κοπής των μηχανών λέιζερ CO2
- Τα λέιζερ παγκόσμιας κλάσης διασφαλίζουν σταθερή απόδοση με διάρκεια ζωής 100.000+ ωρών
- Υψηλή ηλεκτρο-οπτική αποδοτικότητα μετατροπής για εξοικονόμηση ενέργειας και φιλικότητα προς το περιβάλλον
- Χαμηλά λειτουργικά κόστη με κατανάλωση ισχύος μόνο 20%-30% σε σύγκριση με συγκρίσιμες μηχανές CO2
- Ελάχιστες απαιτήσεις συντήρησης με μετάδοση οπτικών ινών που εξαλείφουν τις ρυθμίσεις οπτικής διαδρομής
- Σύνθετο σχέδιο προσαρμόσιμο στις ευέλικτες απαιτήσεις κατασκευής
Υλικά συμβατά
Κατάλληλο για το κόψιμο ανοξείδωτου χάλυβα, χάλυβα άνθρακα, κράμα χάλυβα, χάλυβα πυριτίου, επικαλυμμένο φύλλο χάλυβα, κράμα νικελίου-τιτανίου, κράμα χρώματος-νικελίου-σιδήμου, κράμα τιτανίου,και διάφορα άλλα μεταλλικά υλικά.
Τεχνικές προδιαγραφές
| Άρθρο | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Σχήμα | HC3015/3000W |
| Περιοχή επεξεργασίας | 3000 mm × 1500 mm Αποτελεσματική κοπή |
| Κεφάλαιο μηχανής | Υψηλής αντοχής φύλλα μετάλλου, πλήρως συγκολλημένα με επεξεργασία ανάψυξης |
| Δυναμική κίνηση στον άξονα X/Y | Κινητήρας Bochu S9 |
| Ακριβότητα θέσης στον άξονα X/Y | ±0,05 mm |
| Ακριβότητα επαναλαμβανόμενης τοποθέτησης στον άξονα X/Y | ±0,02 mm |
| Πηγή λέιζερ | Raycus 3000W |
| Κεφαλή κοπής | 310 |
| Σύστημα ελέγχου | Σύστημα Bochu 2000E |
| Μέγιστο πάχος κοπής | Χάλυβα άνθρακα 3 mm |
| Δύναμη εισόδου | 380V, 50HZ, 100A |


Συχνές Ερωτήσεις
Μπορείτε να μας δώσετε τα σχετικά έγγραφα;
Ναι, μπορούμε να παρέχουμε τα περισσότερα έγγραφα, συμπεριλαμβανομένων των πιστοποιητικών ανάλυσης / συμμόρφωσης, ασφάλισης, καταγωγής και άλλων εγγράφων εξαγωγής όπου απαιτείται.
Είστε κατασκευαστής ή εμπορική εταιρεία;
Η D.K.HISTRON είναι επαγγελματίας κατασκευαστής μηχανημάτων κατασκευής φύλλων μετάλλου CNC και μηχανών λέιζερ.
Ποια είναι η εγγύηση του προϊόντος;
Εγγυόμαστε τα υλικά και την κατασκευή μας.Είναι η κουλτούρα της εταιρείας μας να αντιμετωπίζουμε και να λύνουμε όλα τα ζητήματα των πελατών προς ικανοποίηση όλων..
Τι λες για τα έξοδα αποστολής;
Το κόστος αποστολής εξαρτάται από τον τρόπο που επιλέγετε να πάρετε τα αγαθά.