Μηχανή Κοπής Λαμαρίνας με Αυτόματο Οπτικό Λέιζερ CNC Υψηλής Ακρίβειας 3000W Πηγή Λέιζερ
| Product Name: | Μηχανή κοπής με λέιζερ | Control System: | Ελεγκτής CNC με συμβατότητα λογισμικού CAD/CAM |
| Dimensions: | 4000mm x 2000mm x 1500mm | Working Area: | 1000mm x 2000mm (προσαρμόσιμο) |
| Cutting Thickness: | 0,5mm - 30mm (ανάλογα με το υλικό και την ισχύ) | Cutting Method: | Κοπή με λέιζερ |
| Cooling System: | Σύστημα Ψύξης νερού | Positioning Accuracy: | ± 0,03 mm |
| Repeat Positioning Accuracy: | ± 0,02 mm | Material Compatibility: | Μεταλλικές πλάκες (ατσάλι, ανοξείδωτο χάλυβα, αλουμίνιο κ.λπ.) |
| High Light: | Μηχανή Κοπής Λαμαρίνας με Οπτικό Λέιζερ CNC,Μηχανή Κοπής Λαμαρίνας με Οπτικό Λέιζερ 3000W,Αυτόματη Μηχανή Κοπής Λαμαρίνας με Λέιζερ |
||
Η μηχανή κοπής λέιζερ με υψηλές επιδόσεις έχει σχεδιαστεί για βιομηχανικές εφαρμογές κατασκευής μετάλλων.κατασκευασμένο με προηγμένη τεχνολογία κινητήρα servo και επαγγελματικό λογισμικό οθόνης για ευέλικτες επιλογές επεξεργασίας με απλή, βολική λειτουργία.
- Αρχική συσκευασία Laser cutter με εξαιρετική ποιότητα δέσμης και σταθερή απόδοση
- Δεν απαιτείται ίνες αντανάκλασης ή ρύθμιση της πορείας φωτός, ουσιαστικά χωρίς συντήρηση με χρόνο εργασίας 100.000 ωρών
- Μηχανές υψηλής ακαμψίας με αποκλειστική τυποποιημένη επεξεργασία ανάψυξης με ηλεκτρικό φούρνο υψηλής θερμοκρασίας NC
- Υψηλή απόδοση μετατροπής έως και 30%, μειώνοντας σημαντικά την κατανάλωση ενέργειας και τα λειτουργικά έξοδα
- Εισαγόμενα πρωτότυπα κιβώτια μεταφοράς με οδηγό και κινητήρες εφοδιασμού για υψηλή ακρίβεια και ταχύτητα
- Γλυκές άκρες κοπής με ελάχιστη παραμόρφωση
- Χαμηλή κατανάλωση ενέργειας - μόνο 1/3-1/5 των μηχανών YAG ίδιας ισχύος με 3 φορές ταχύτητα κοπής φύλλου μετάλλου
- Το λέιζερ που παράγεται χωρίς αέριο - αέρα μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την κοπή φύλλου μετάλλου
Κατάλληλο για το κόψιμο ανοξείδωτου χάλυβα, χάλυβα άνθρακα, κράμα χάλυβα, χάλυβα πυριτίου, επικαλυμμένο φύλλο χάλυβα, κράμα νικελίου-τιτανίου, κράμα χρώματος-νικελίου-σιδήμου, κράμα τιτανίου,και διάφορα άλλα μεταλλικά υλικά.
| Σχήμα | HC3015/3000W |
| Περιοχή επεξεργασίας | 3000mm * 1500mm Αποτελεσματική κοπή |
| Κεφάλαιο μηχανής | Υψηλής αντοχής φύλλα μετάλλου, πλήρως συγκολλημένα με επεξεργασία ανάψυξης |
| Δυναμική κίνηση στον άξονα X/Y | Κινητήρας Bochu S9 |
| Ακριβότητα θέσης στον άξονα X/Y | ±0,05 mm |
| Ακριβότητα επαναλαμβανόμενης τοποθέτησης στον άξονα X/Y | ±0,02 mm |
| Πηγή λέιζερ | Raycus 3000W |
| Κεφαλή κοπής | 310 |
| Σύστημα ελέγχου | Σύστημα Bochu 2000E |
| Μέγιστο πάχος κοπής | Χάλυβα άνθρακα 3 mm |
| Δύναμη εισόδου | 380V, 50HZ, 100A |
