Μηχανή Κοπής Λέιζερ Χάλυβα σε Τροχαλία CNC Υψηλής Ακρίβειας Πλήρως Αυτόματη Μέγιστο 22m/min
| Product Name: | Μηχανή κοπής με λέιζερ | Automation Level: | Πλήρως αυτόματο |
| Control System: | Ελεγκτής CNC με οθόνη αφής | Origin: | Κίνα |
| Warranty time: | ένα έτος | Function: | Κοπή φύλλου πηνίου |
| High Light: | Μηχανή Κοπής Λέιζερ Χάλυβα σε Τροχαλία CNC,Μηχανή Κοπής Λέιζερ Μέγιστο 22m/min,Πλήρως Αυτόματος Κόφτης Λέιζερ Τροχαλίας |
||
- Γρήγορη ταχύτητα κοπής με υψηλή ακρίβεια και εξαιρετική ποιότητα κοπής
- Στενές κοπές με λείες επιφάνειες κοπής που δεν καταστρέφουν το υλικό φύλλου
- Χωρίς περιορισμούς στο σχήμα του τεμαχίου εργασίας ή στη σκληρότητα του υλικού
- Εξοικονομεί επενδύσεις σε καλούπια, συντηρεί υλικά και παρέχει αποτελεσματική εξοικονόμηση κόστους
- Εύκολη λειτουργία με ασφαλή, αξιόπιστη απόδοση και επιταχυνόμενη ανάπτυξη νέων προϊόντων
- Υψηλή προσαρμοστικότητα και ευελιξία με αρθρωτά εξαρτήματα που μπορούν να λειτουργούν ξεχωριστά ή να ενσωματώνονται με άλλο μηχανολογικό εξοπλισμό
Πλήρως αυτοματοποιημένη γραμμή παραγωγής κοπής λαμαρίνας με λέιζερ: Μετά την ευθυγράμμιση ψυχρής έλασης, γαλβανισμένης λαμαρίνας, ανοξείδωτου χάλυβα και άλλων πηνίων, κόβονται με λέιζερ σε λαμαρίνες διαφόρων απαιτούμενων μηκών μέσω ενός συστήματος ακριβούς τροφοδοσίας.
Η γραμμή παραγωγής ελέγχεται από σύστημα CNC. Το μήκος τροφοδοσίας ελέγχεται με ακρίβεια από σερβοκινητήρες και βίδες μολύβδου υψηλής ακρίβειας. Πληροφορίες μήκους, πλάτους, παραμέτρων κοπής, ποσότητας επεξεργασίας και ταχύτητας μπορούν να εισαχθούν στο σύστημα CNC και να ρυθμιστούν μέσω μιας οθόνης αφής ανθρώπου-μηχανής. Η γραμμή παραγωγής μπορεί να σταματήσει αυτόματα όταν επιτευχθεί η ποσότητα επεξεργασίας ή όταν επεξεργαστεί ένα μόνο ρολό υλικού φύλλου.
| Μοντέλο | JL2515/3015/4025/6015 |
|---|---|
| Ισχύς | 1000W, 2000W, 3000W (προαιρετικό) |
| Μέγεθος | 15980×4850×2650mm |
| Πάχος λαμαρίνας πηνίου | 0.5-3mm |
| Πλάτος ρολού | 200-1600mm |
| Βάρος υλικού πηνίου | 20T |
| Ταχύτητα τροφοδοσίας | Μέγιστο 22m/min |
| Διαδρομή κοπής άξονα X/Y/Z | 4050mm/1525mm/80mm |
| Επαναληψιμότητα κοπής άξονα X/Y | ±0.03mm |
| Μέγιστη ταχύτητα σύνδεσης θέσης κοπής άξονα X/Y | 140m/min |
