3000W CNC Laser Cutter Fiber 1500mmx3000mm για ανθρακούχο χάλυβα από ανοξείδωτο χάλυβα
| Product Name: | Μηχανή κοπής με λέιζερ | Control System: | Ελεγκτής CNC με συμβατότητα λογισμικού CAD/CAM |
| Dimensions: | 4000mm x 2000mm x 1500mm | Working Area: | 1000mm x 2000mm (προσαρμόσιμο) |
| Cutting Thickness: | 0,5mm - 30mm (ανάλογα με το υλικό και την ισχύ) | Cutting Method: | Κοπή με λέιζερ |
| Cooling System: | Σύστημα Ψύξης νερού | Positioning Accuracy: | ± 0,03 mm |
| Repeat Positioning Accuracy: | ± 0,02 mm | Material Compatibility: | Μεταλλικές πλάκες (ατσάλι, ανοξείδωτο χάλυβα, αλουμίνιο κ.λπ.) |
| High Light: | 1500mmx3000mm CNC κόπτης λέιζερ ινών,Μηχανή κοπής λέιζερ CNC από ίνες χάλυβα,ανοξείδωτος χάλυβας CNC laser cutter |
||
Μηχανή κοπής λέιζερ CNC με υψηλές επιδόσεις, σχεδιασμένη για βιομηχανικές εφαρμογές κατασκευής μετάλλων.,Αυτό το μηχάνημα προσφέρει εξαιρετική ακρίβεια, ταχύτητα και ευέλικτες επιλογές επεξεργασίας με απλή, βολική λειτουργία.
- Υψηλότερη ποιότητα δέσμης για λεπτότερες γραμμές κοπής και υψηλότερη αποδοτικότητα εργασίας
- Εξαιρετικά υψηλή ταχύτητα κοπής - διπλάσια από την ισοδύναμη ταχύτητα κοπής των μηχανών λέιζερ CO2
- Εξαιρετική σταθερότητα με παγκόσμιας κλάσης λέιζερ ινών και διάρκεια ζωής 100.000 ωρών
- Υψηλή ηλεκτρο-οπτική αποδοτικότητα μετατροπής για εξοικονόμηση ενέργειας και φιλικότητα προς το περιβάλλον
- Χαμηλά λειτουργικά έξοδα - μόνο 20%-30% κατανάλωσης ενέργειας παρόμοιων μηχανών CO2
- Ελάχιστες απαιτήσεις συντήρησης με μετάδοση με οπτική ίνα
- Σύνθετο σχέδιο προσαρμόσιμο στις ευέλικτες απαιτήσεις κατασκευής
Κατάλληλο για το κόψιμο ανοξείδωτου χάλυβα, χάλυβα άνθρακα, κράμα χάλυβα, χάλυβα πυριτίου, επικαλυμμένο φύλλο χάλυβα, κράμα νικελίου-τιτανίου, κράμα χρώματος-νικελίου-σιδήμου, κράμα τιτανίου,και διάφορα άλλα μεταλλικά υλικά.
| Άρθρο | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Σχήμα | HC3015/3000W |
| Περιοχή επεξεργασίας | 3000 mm × 1500 mm Αποτελεσματική κοπή |
| Κεφάλαιο μηχανής | Υψηλής αντοχής φύλλα μετάλλου, πλήρως συγκολλημένα με επεξεργασία ανάψυξης |
| Δυναμική κίνηση στον άξονα X/Y | Κινητήρας Bochu S9 |
| Ακριβότητα θέσης στον άξονα X/Y | ±0,05 mm |
| Ακριβότητα επαναλαμβανόμενης τοποθέτησης στον άξονα X/Y | ±0,02 mm |
| Πηγή λέιζερ | Raycus 3000W |
| Κεφαλή κοπής | 310 |
| Σύστημα ελέγχου | Σύστημα Bochu 2000E |
| Μέγιστο πάχος κοπής | Χάλυβα άνθρακα 3 mm |
| Δύναμη εισόδου | 380V, 50HZ, 100A |

