Μηχανή κοπής σωλήνων με οπτική ίνα λέιζερ υψηλής ακρίβειας, αυτόματη τροφοδοσία, μήκος σωλήνα 6000mm
| Product name: | Μηχανή κοπής με λέιζερ | Cooling mode: | Υδατική ψύξη, σύστημα προστασίας |
| Cnc or not: | Ναί | Application: | Κοπή λέιζερ, τύπου ινών |
| Cutting thickness: | Υλικά, 0-30 mm, 0-25 mm, 6 mm, εξαρτώνται από το υλικό | Cutting speed: | 0-40000mm/min,80m/min,0~600mm/s,Εξαρτάται από τα υλικά και το πάχος του,800mm/s |
| Warranty: | 1 Έτος | Color: | Μπλε-άσπρο,Μπλε,Μαύρο λευκό,Πράσινο-άσπρο,Απαιτείται |
| Function: | Κοπή μεταλλικών υλικών, κοπή μη μεταλλικών υλικών, κοπή μεταλλικών σωλήνων, κοπή | After-sales service provided: | Μηχανικοί διαθέσιμοι για συντήρηση μηχανημάτων στο εξωτερικό |
| Control system: | Έλεγχος cnc, Αυτόματη συνεχής τροφοδοσία, προγράμματα οδήγησης σερβομηχανισμού και κινητήρες | Keyword: | Μηχανές κοπής με λέιζερ ινών |
| High Light: | Τέμνουσα μηχανή σωλήνων λέιζερ ινών,Μηχανή κοπής σωλήνων με αυτόματη τροφοδοσία,Μηχανή κοπής σωλήνων λέιζερ 6000mm |
||
Η μηχανή κοπής σωλήνων με λέιζερ ινών είναι ένας μηχανικός εξοπλισμός υψηλής τεχνολογίας που χρησιμοποιεί τεχνολογία λέιζερ ινών για επεξεργασία και κοπή ακριβείας.κεφαλή κοπήςΤο μηχάνημα κοπής μετάλλου και ινών λέιζερ για σωλήνες αναμειγνύει το υλικό της αντλίας με τη ινή,διεγείρει τη ίνα με συγκεκριμένο λέιζερ μήκους κύματος για να παράγει λέιζερ, και το εστιάζει στην επιφάνεια του εργαστηρίου για την κοπή.
Το μηχάνημα κοπής σωλήνων με λέιζερ οπτικών ινών χρησιμοποιείται ευρέως για την επεξεργασία διαφόρων μεταλλικών υλικών, συμπεριλαμβανομένου του ανοξείδωτου χάλυβα, του χάλυβα άνθρακα, του κράματος χάλυβα, του σιδήρου πυριτίου, του αλουμινίου, του κράματος μαγνησίου αλουμινίου,και χαλκόΟι εφαρμογές περιλαμβάνουν την επεξεργασία φύλλων μετάλλου, την παραγωγή διαφημιστικών πινακίδων, την παραγωγή κελύφων ηλεκτρονικού εξοπλισμού, μηχανικά εξαρτήματα, σκεύη κουζίνας, εξαρτήματα αυτοκινήτων και μεταλλικά χειροτεχνικά.
- Υλικά: ανοξείδωτο χάλυβα, ανθρακικό χάλυβα, γαλβανισμένο χάλυβα, αλουμίνιο και χαλκό
- Σχήματα κοπής: τετράγωνος σωλήνας, στρογγυλός σωλήνας, ορθογώνιος σωλήνας, ελλειπτικός σωλήνας
- Ειδικά προφίλ: I-beam, H-beam, χάλυβας καναλιού, χάλυβας ίσης γωνίας, χάλυβας άνισης γωνίας, επίπεδα χάλυβα
- Μέγιστη διάμετρος κοπής για τετράγωνους και στρογγυλούς σωλήνες: 350 mm
- Μέγιστο μήκος: 6,5 m
- Βασικά χαρακτηριστικά: Χαμηλό επενδυτικό κόστος, γρήγορη ταχύτητα λειτουργίας, υψηλή ακρίβεια κοπής, μικρό χώρο
| Σχήμα | Μηχανή κοπής σωλήνων με λέιζερ ινών |
|---|---|
| μήκος του σωλήνα | 6000 χιλιοστά |
| Μέγιστη διάμετρος | 10-245 χιλιοστά |
| Δύναμη ινών | 1500w/2000w/3000w/6000w/8000w/10000w/12000w/15000w/20000w |
| μήκος λέιζερ | 1064nm |
| Ποιότητα δέσμης | < 0,373mrad |
| Ακριβότητα κοπής | ± 0,05 mm |
| Επαναλαμβανόμενη ακρίβεια θέσης | ± 0,03 mm |
| Μέγιστη ταχύτητα λειτουργίας | 40 μέτρα/λεπτο |
| Ταχύτητα κοπής | Εξαρτάται από το υλικό. |
| Βοηθητικό αέριο | Βοηθητικά αέρια αέρα, οξυγόνου, αζώτου |
| Τύπος θέσης | κόκκινη κουκίδα |
| Εργασιακή τάση | 380V/50Hz |

