CNC μηχανή κοπής σωλήνων λέιζερ υψηλής ακρίβειας για μεταλλικούς σωλήνες
| Product name: | Μηχανή κοπής με λέιζερ | Cooling mode: | Υδατική ψύξη, σύστημα προστασίας |
| Cnc or not: | Ναί | Application: | Κοπή λέιζερ, τύπου ινών |
| Cutting thickness: | Υλικά, 0-30 mm, 0-25 mm, 6 mm, εξαρτώνται από το υλικό | Cutting speed: | 0-40000mm/min,80m/min,0~600mm/s,Εξαρτάται από τα υλικά και το πάχος του,800mm/s |
| Warranty: | 1 Έτος | Color: | Μπλε-άσπρο,Μπλε,Μαύρο λευκό,Πράσινο-άσπρο,Απαιτείται |
| Function: | Κοπή μεταλλικών υλικών, κοπή μη μεταλλικών υλικών, κοπή μεταλλικών σωλήνων, κοπή | After-sales service provided: | Μηχανικοί διαθέσιμοι για συντήρηση μηχανημάτων στο εξωτερικό |
| Control system: | Έλεγχος cnc, Αυτόματη συνεχής τροφοδοσία, προγράμματα οδήγησης σερβομηχανισμού και κινητήρες | Keyword: | Μηχανές κοπής με λέιζερ ινών |
| High Light: | Μηχανή κοπής λέιζερ σωλήνων CNC,Μηχανή κοπής με λέιζερ μεταλλικών σωλήνων,Κόφτης σωλήνων λέιζερ CNC υψηλής ακρίβειας |
||
Η μηχανή κοπής σωλήνων με λέιζερ ινών είναι ένας μηχανικός εξοπλισμός υψηλής τεχνολογίας που χρησιμοποιεί τεχνολογία λέιζερ ινών για επεξεργασία και κοπή ακριβείας.κεφαλή κοπήςΗ μηχανή αναμειγνύει το υλικό της αντλίας στην ίνα, διεγείρει τη ίνα με συγκεκριμένο λέιζερ μήκους κύματος για να παράγει λέιζερ,και επικεντρώνεται στην επιφάνεια του εργαστηρίου για την κοπή.
Το μηχάνημα κοπής σωλήνων με λέιζερ οπτικών ινών χρησιμοποιείται ευρέως για την επεξεργασία διαφόρων μεταλλικών υλικών, συμπεριλαμβανομένου του ανοξείδωτου χάλυβα, του χάλυβα άνθρακα, του κράματος χάλυβα, του σιδήρου πυριτίου, του αλουμινίου, του κράματος μαγνησίου αλουμινίου,και χαλκόΟι εφαρμογές περιλαμβάνουν την επεξεργασία φύλλων μετάλλου, την παραγωγή διαφημιστικών πινακίδων, την κατασκευή κελύφων ηλεκτρονικού εξοπλισμού, τα μηχανικά εξαρτήματα, τα σκεύη κουζίνας, τα εξαρτήματα αυτοκινήτων και τα μεταλλικά χειροτεχνικά.
- Υλικά: Ατσάλι ατσάλι, χάλυβα άνθρακα, γαλβανισμένο χάλυβα, αλουμίνιο, χαλκό
- Σχήματα κοπής: τετράγωνος σωλήνας, στρογγυλός σωλήνας, ορθογώνιος σωλήνας, ελλειπτικός σωλήνας
- Ειδικά προφίλ: I-beam, H-beam, χάλυβας καναλιού, χάλυβας ίσης γωνίας, χάλυβας άνισης γωνίας, επίπεδα χάλυβα
- Μέγιστη διάμετρος κοπής: 350 mm για τετράγωνους και στρογγυλούς σωλήνες
- Μέγιστο μήκος: 6,5 m
- Βασικά χαρακτηριστικά: Χαμηλό επενδυτικό κόστος, γρήγορη ταχύτητα λειτουργίας, υψηλή ακρίβεια κοπής, μικρό χώρο
- Κοπή υψηλής ακρίβειας: Εξασφαλίζει ακριβείς κοπές για μεταλλικούς σωλήνες
- Εξοικονόμηση ενέργειας: Μείωση των λειτουργικών δαπανών, διατηρώντας παράλληλα την αποδοτικότητα
- Μακροχρόνια διάρκεια ζωής: Κατασκευασμένο για να διαρκεί, ελαχιστοποιώντας το χρόνο στάσης λειτουργίας
- Ευέλικτη κατασκευή: προσαρμόζεται σε διάφορες ανάγκες κοπής σωλήνων
- Υψηλή ακαμψία: Σταθερή απόδοση ακόμη και κάτω από βαριά φορτία
| Παράμετρος | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Σχήμα | Μηχανή κοπής σωλήνων με λέιζερ ινών |
| μήκος του σωλήνα | 6000 χιλιοστά |
| Μέγιστη διάμετρος | 10-245 χιλιοστά |
| Δύναμη ινών | 1500W/2000W/3000W/6000W/8000W/10000W/12000W/15000W/20000W |
| μήκος λέιζερ | 1064nm |
| Ποιότητα δέσμης | < 0,373mrad |
| Ακριβότητα κοπής | ±0,05 mm |
| Επαναλαμβανόμενη ακρίβεια θέσης | ±0,03 mm |
| Μέγιστη ταχύτητα λειτουργίας | 40 μέτρα/λεπτο |
| Ταχύτητα κοπής | Εξαρτάται από το υλικό. |
| Βοηθητικό αέριο | Αέρας, οξυγόνο, άζωτο |
| Τύπος θέσης | Κόκκινη κουκίδα |
| Εργασιακή τάση | 380V/50Hz |

