Μηχανή κοπής με λέιζερ πλακέτας μετάλλου CNC υψηλής ακρίβειας υψηλής ταχύτητας 3000W
| Product Name: | Μηχανή κοπής με λέιζερ | Control System: | Ελεγκτής CNC με συμβατότητα λογισμικού CAD/CAM |
| Dimensions: | 4000mm x 2000mm x 1500mm | Laser Power: | 500W - 6000W |
| Working Area: | 1000mm x 2000mm (προσαρμόσιμο) | Cutting Thickness: | 0,5mm - 30mm (ανάλογα με το υλικό και την ισχύ) |
| Cutting Method: | Κοπή με λέιζερ | Cooling System: | Σύστημα Ψύξης νερού |
| Positioning Accuracy: | ± 0,03 mm | Repeat Positioning Accuracy: | ± 0,02 mm |
| Material Compatibility: | Μεταλλικές πλάκες (ατσάλι, ανοξείδωτο χάλυβα, αλουμίνιο κ.λπ.) | Laser Type: | Fiber Laser / CO2 Laser |
| High Light: | Μηχανή κοπής με λέιζερ πλάκας 3000W,Μηχανή κοπής με λέιζερ πλακέτας μετάλλου CNC,CNC μετάλλων κόπτης λέιζερ ινών |
||
Αυτή η βιομηχανικού τύπου μηχανή κοπής λέιζερ οπτικής ίνας CNC προσφέρει εξαιρετική ακρίβεια και ταχύτητα για εφαρμογές μεταλλουργίας. Σχεδιασμένη με προηγμένη τεχνολογία σερβοκινητήρων και επαγγελματικό λογισμικό οθόνης, παρέχει ευέλικτες επιλογές επεξεργασίας με απλή, βολική λειτουργία.
- Υψηλή ακρίβεια κοπής με διπλής όψης σερβοκινητήρα και μηχανισμό περιστροφής οδηγού
- Επαγγελματικό λογισμικό οθόνης για επεξεργασία γραφικών και κειμένου σε πραγματικό χρόνο
- Ανώτερη ποιότητα δέσμης για λεπτότερες γραμμές κοπής και υψηλότερη αποδοτικότητα εργασίας
- Εξαιρετικά υψηλή ταχύτητα κοπής - διπλάσια από αντίστοιχες μηχανές λέιζερ CO2
- Παγκόσμιας κλάσης λέιζερ οπτικής ίνας εξασφαλίζουν σταθερή απόδοση με διάρκεια ζωής εξαρτημάτων 100.000+ ωρών
- Υψηλή απόδοση ηλεκτρο-οπτικής μετατροπής για εξοικονόμηση ενέργειας και φιλικότητα προς το περιβάλλον
- Χαμηλό κόστος λειτουργίας με μόνο 20%-30% κατανάλωση ενέργειας σε σύγκριση με αντίστοιχες μηχανές CO2
- Ελάχιστες απαιτήσεις συντήρησης με μετάδοση οπτικής ίνας που εξαλείφει τις ρυθμίσεις οπτικής διαδρομής
- Συμπαγής σχεδιασμός προσαρμόσιμος σε απαιτήσεις ευέλικτης παραγωγής
Κατάλληλο για κοπή ανοξείδωτου χάλυβα, ανθρακούχου χάλυβα, κραματοποιημένου χάλυβα, χάλυβα πυριτίου, γαλβανισμένου φύλλου χάλυβα, κράματος νικελίου-τιτανίου, κράματος χρωμίου-νικελίου-σιδήρου, κράματος τιτανίου και διαφόρων άλλων μεταλλικών υλικών.
| Στοιχείο | Προδιαγραφή |
|---|---|
| Μοντέλο | HC3015/3000W |
| Περιοχή Επεξεργασίας | 3000mm * 1500mm Αποτελεσματική Κοπή |
| Πλαίσιο Μηχανής | Υψηλής αντοχής λαμαρίνα, πλήρως συγκολλημένη με θερμική επεξεργασία |
| Κίνηση Άξονα X/Y | Κινητήρας Bochu S9 |
| Ακρίβεια Τοποθέτησης Άξονα X/Y | ±0.05mm |
| Ακρίβεια Επανατοποθέτησης Άξονα X/Y | ±0.02mm |
| Πηγή Λέιζερ | Raycus 3000W |
| Κεφαλή Κοπής | 310 |
| Σύστημα Ελέγχου | Σύστημα Bochu 2000E |
| Μέγιστο Πάχος Κοπής | Ανθρακούχος Χάλυβας 3mm |
| Ισχύς Εισόδου | 380V, 50HZ, 100A |



Ναι, μπορούμε να παρέχουμε το μεγαλύτερο μέρος της τεκμηρίωσης, συμπεριλαμβανομένων Πιστοποιητικών Ανάλυσης/Συμμόρφωσης, Ασφάλισης, Προέλευσης και άλλων εγγράφων εξαγωγής όπου απαιτείται.
Η D.K.HISTRON είναι επαγγελματίας κατασκευαστής μηχανημάτων κατεργασίας λαμαρίνας CNC και μηχανών λέιζερ.
Εγγυόμαστε τα υλικά και την κατασκευή μας. Η δέσμευσή μας είναι η ικανοποίησή σας με τα προϊόντα μας. Είτε εντός εγγύησης είτε όχι, είναι κουλτούρα της εταιρείας μας να αντιμετωπίζουμε και να επιλύουμε όλα τα ζητήματα των πελατών προς ικανοποίηση όλων.
Το κόστος αποστολής εξαρτάται από τον τρόπο που επιλέγετε για να παραλάβετε τα αγαθά.