Μηχανή κοπής με λέιζερ Cnc μετάλλων ινών για φύλλα μετάλλου αλουμινίου
| Product Name: | Μηχανή κοπής με λέιζερ | Control System: | Ελεγκτής CNC με συμβατότητα λογισμικού CAD/CAM |
| Working Area: | 1000mm x 2000mm (προσαρμόσιμο) | Cutting Thickness: | 0,5mm - 30mm (ανάλογα με το υλικό και την ισχύ) |
| Cutting Method: | Κοπή με λέιζερ | Positioning Accuracy: | ± 0,03 mm |
| Repeat Positioning Accuracy: | ± 0,02 mm | Material Compatibility: | Μεταλλικές πλάκες (ατσάλι, ανοξείδωτο χάλυβα, αλουμίνιο κ.λπ.) |
| High Light: | CNC τέμνουσα μηχανή λέιζερ ινών μετάλλων,τέμνουσα μηχανή λέιζερ ινών αργιλίου,Επεξεργαστή laser Cnc για το χαρτί μετάλλου |
||
Μηχανή κοπής CNC Fiber Laser υψηλής απόδοσης με μονό τραπέζι. Αυτή η μηχανή κοπής λέιζερ CNC Fiber βιομηχανικού επιπέδου προσφέρει εξαιρετική ακρίβεια και ταχύτητα για εφαρμογές μεταλλουργίας. Σχεδιασμένη με προηγμένη τεχνολογία σερβοκινητήρα και επαγγελματικό λογισμικό οθόνης, παρέχει ευέλικτες επιλογές επεξεργασίας με απλή, βολική λειτουργία.
- Υψηλή ακρίβεια κοπής με σερβοκινητήρα διπλής όψης και μηχανισμό περιστροφής καθοδήγησης
- Επαγγελματικό λογισμικό οθόνης για επεξεργασία γραφικών και κειμένου σε πραγματικό χρόνο
- Ανώτερη ποιότητα δέσμης για λεπτότερες γραμμές κοπής και υψηλότερη αποδοτικότητα εργασίας
- Εξαιρετικά υψηλή ταχύτητα κοπής - διπλάσια από αντίστοιχες μηχανές λέιζερ CO2
- Παγκόσμιας κλάσης λέιζερ Fiber εξασφαλίζουν σταθερή απόδοση με διάρκεια ζωής εξαρτημάτων 100.000+ ωρών
- Υψηλή απόδοση ηλεκτρο-οπτικής μετατροπής για εξοικονόμηση ενέργειας και φιλικότητα προς το περιβάλλον
- Χαμηλό κόστος λειτουργίας με μόνο 20%-30% κατανάλωση ενέργειας σε σύγκριση με αντίστοιχες μηχανές CO2
- Ελάχιστες απαιτήσεις συντήρησης με μετάδοση οπτικών ινών που εξαλείφει τις ρυθμίσεις οπτικής διαδρομής
- Συμπαγής σχεδιασμός προσαρμόσιμος σε ευέλικτες απαιτήσεις παραγωγής
Κατάλληλο για κοπή ανοξείδωτου χάλυβα, ανθρακούχου χάλυβα, κραματοποιημένου χάλυβα, χάλυβα πυριτίου, γαλβανισμένου φύλλου χάλυβα, κράματος νικελίου-τιτανίου, κράματος χρωμίου-νικελίου-σιδήρου, κράματος τιτανίου και διαφόρων άλλων μεταλλικών υλικών.
| Στοιχείο | Προδιαγραφή |
|---|---|
| Μοντέλο | HC3015/3000W |
| Περιοχή Επεξεργασίας | 3000mm * 1500mm Αποτελεσματική Κοπή |
| Πλαίσιο Μηχανής | Φύλλο μετάλλου υψηλής αντοχής, πλήρως συγκολλημένο με επεξεργασία ανόπτησης |
| Κίνηση Άξονα X/Y | Κινητήρας Bochu S9 |
| Ακρίβεια Τοποθέτησης Άξονα X/Y | ±0.05mm |
| Ακρίβεια Επανατοποθέτησης Άξονα X/Y | ±0.02mm |
| Πηγή Λέιζερ | Raycus 3000W |
| Κεφαλή Κοπής | 310 |
| Σύστημα Ελέγχου | Σύστημα Bochu 2000E |
| Μέγιστο Πάχος Κοπής | Ανθρακούχος Χάλυβας 3mm |
| Ισχύς Εισόδου | 380V, 50HZ, 100A |

